Képmás-estek – Színház, film és pszichológia fiataloknak

A Várkert Bazárban a Film és pszichológia, a MOMKultban pedig a Színház és pszichológia sorozat alkalmaira várjuk a látogatókat.

A Várkert Bazárban a Film és pszichológia, a MOMKultban pedig a Színház és pszichológia sorozat alkalmaira várjuk a látogatókat.

A Képmás magazin 2025-ben fiataloknak is szóló támákkal folytatja estjeit. A Várkert Bazárban a Film és pszichológia, a MOMKultban pedig a Színház és pszichológia sorozat alkalmaira várjuk a látogatókat. A kisfilmek és a színházi improvizációs jelenetek nemcsak szórakoztatják a közönséget, hanem bevezetik a jelenlévőket az estek különböző témáiba, amelyeket aztán a szakértőkkel is körbejárunk. A műsorvezető, Szám Kati, a Képmás főszerkesztője.

A bő egyórás Képmás-estek szórakoztató, elgondolkodtató, további beszélgetéseket elindító események. Ünnepi találkozások a hétköznapokban, amik során minden alkalommal érintjük az önismeret kérdését, igyekszünk megérteni kapcsolataink sajátosságait, valamint megfogalmazni korunk kihívásait és az arra adható válaszokat.

Február 12., szerda, 19:00 – MOMKult, Kupolaterem (1124 Budapest, Csörsz u. 18.)
Színház és pszichológia – Az vagy, akibe beleszerettem?

Hogyan változnak a kapcsolataink az idő múlásával? Mi marad meg a kezdeti ígéretekből? A Nézőművészeti Kft. színészei, Jankovics Anna és Varga Ádám improvizációs jelenetekkel mutatják meg a téma egy-egy ismerős, a hétköznapokban is megjelenő helyzeteit. Dr. Berentés Éva, a pszichológiai tudományok kandidátusa pedig a tudomány felől közelíti meg a kérdéseket.

Február 26., szerda, 19:00 – Várkert Bazár, Testőrpalota (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2–6.)
Film és pszichológia – Ma még nem

A demencia témáját egy rövidfilm hozza közel. A Ma még nem című film után Cserbán Ancsa idősügyi szakértő és a Modus Alapítvány kuratóriumának elnöke beszélget a demencia korai felismeréséről, az érintettek életminőségéről, és arról, hogy hogyan segíthetünk a szindrómában érintett szüleinknek, nagyszüleinknek, társunknak, ismerőseinknek.

Március 19., szerda, 19:00 – Várkert Bazár, Testőrpalota (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2–6.)
Film és pszichológia – A Mentor

Mi rejlik az online kihívások mögött, és hogyan válhatnak a fiatalok áldozatává a látszólag ártalmatlan online interakcióknak? A filmvetítést követően Reményiné Csekeő Borbála, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány szakmai vezetője beszélget a műsorvezetővel a fiatalok sebezhetőségéről és a védekezés lehetőségeiről.

Március 26., szerda, 19:00 – MOMKult, Kupolaterem (1124 Budapest, Csörsz u. 18.)
Színház és pszichológia – Empatikus társ vagy lelki szennyes?

A téma a segítő kapcsolatok határvonalai, a kérdés: Mikor válhat a mások segítése önsorsrontássá? A színházi jelenetek között Polus Enikő, mentálhigiénés szakember, a Me-Se-Kő Mentálhigiénés Segítő Központ alapítója és ügyvezetője válaszol a műsorvezető kérdéseire. Színészek: Kecskés Karina és Katona László-

Gyere el a Képmás-estekre, hozd magaddal a kérdéseidet, és ha van kedved játszani, legyen nálad egy tárgy, amelyet a színészek bejátszhatnak a jelenetekbe. Alkossunk közösen az esten, és beszélgessünk tovább hazafelé!

REGISZTRÁCIÓ: https://kepmas.hu/hu/kepmas-est