A Képmás magazinban méltó környezetre és értő olvasókra talált egy olyan, hat egyedi alkotásból álló sorozat, amelynek témája egy-egy költő vagy író által választott hungarikum.
A Képmás magazinban méltó környezetre és értő olvasókra talált egy olyan, hat egyedi alkotásból álló sorozat, amelynek témája egy-egy költő vagy író által választott hungarikum.
A hungarikumok nem csupán múzeumi tárlóba való nemzeti értékek, hanem mindennapjaink megismerésre váró, ajándékokat rejtő, inspiráló részei. Szerettük volna megmutatni, hogy a művészet is kiveheti részét népszerűsítésükből, hiszen maga a kortárs művészet is arra való, hogy segítségével megismerjük és birtokba vegyük a körülöttünk lévő világot, vagyis éljünk vele.
A felkért szerzők és a választott hungarikumok:
• Szabó Borbála – Magyar népmesék rajzfilmsorozat
• Lackfi János – Kürtőskalács
• Grecsó Krisztián – A magyar tanya
• Kádár Annamária – Torockó épített öröksége
• Véssey Miklós – Puskás Ferenc világszerte ismert és elismert életműve
• Ughy Szabina – cimbalom
A Képmás magazinban méltó környezetre és értő olvasókra talált egy olyan, hat egyedi alkotásból álló sorozat, amelynek témája egy-egy költő vagy író által választott hungarikum. A verseket és prózai alkotásokat Balassa Nikoletta, RED-díjjal kitüntetett grafikus, a Salt Communications Kft. munkatársa illusztrálta.
A kepmas.hu-n a nyomtatott megjelenésekkel szinkronban a tudomány szakértelmével mutattuk be ugyanezt a hat kiválasztott hungarikumot, hozzátéve szakértői cikkeket és filmeket. Így a nyomtatott és online megjelenések egymást erősítették, egymásra hivatkoztak, megerősítve mindezt a Képmás közösségi felületein megjelenő tartalmakkal is. A hat hungarikum a Képmás közösségi média-oldalain és a hírlevélben is kapott megjelenést.
Nézzék meg az összeállítást, olvassák el az írók/költők írásait, és nézzék meg vidófilmjeinket.
A sorozatot, az interjúkat és a videókat az Agrárminisztérium támogatásával tudtunk elkészíteni.